Bilgi & Güvenlik

Danışmanlık ve başvuru işlemlerinizi güvenle yapabilmeniz önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Online Kredi olarak; güvenliğinize önem veriyor, en yeni ve gelişmiş önlemleri sizin için sürekli takip ederek, en sıkı güvenlik standartlarını uyguluyoruz.

Online Kredi müşterilerinden herhangi bir ön ödeme talebinde bulunmamaktadır.

Kişisel güvenlik ve gizlilik seviyenizi en yüksekte tutabilmek adına, siz değerli müşterilerimizin de bazı hususlara dikkat etmesi gerekliliğini hatırlatmak isteriz.

Kiminle görüşüyorsunuz?

Sizi arayan ve kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan, sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir. Kartınızın üzerinde yazan herhangi bir bilgiyi, kartınızın şifresini, Mobil veya İnternet bilgilerinizi, size SMS ile gelen şifreleri soran, tuşlamanızı isteyen, hesabınıza yanlışlıkla ya da dolandırıcılık yoluyla para gönderilmiş bunu vereceğimiz hesaba gönderin diyen veya e-posta üzerinden sizinle iş ortağınızmış gibi irtibata geçerek daha öncekilerden farklı bir hesaba/IBAN’a transfer talimatı iletmenizi isteyen şahıslara inanmayın.

Şirketimize kayıtlı bilgileriniz güncel mi?

Şirketimizin size önemli durumlarda ulaşması gerekebilir. Bu nedenle cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin, şirketimizin kayıtlarında her zaman güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğru web sitesi veya uygulamayı mı kullanıyorsunuz?

Online Kredi web sitesine, internet tarayıcısının adres çubuğuna "www.onlinekredi.com.tr" yazılarak erişim tercih edilmelidir.

Dolandırıcılar sizden sahte SMS, e-posta ve sosyal medya (Facebook, Instagram vb.) üzerinden şirketimize ait gibi görünen sahte hesaplar, reklamlar veya arama motorları üzerinden ulaştığınız sahte internet siteleri aracılığıyla kimlik bilgilerinizi, şifre, pin, parola, annenizin evlenmeden önceki soyadı ve benzeri gizli bilgilerinizi isteyebilirler. SMS, e-posta vesosyal medya üzerinden yönlendirildiğiniz veya arama motorları üzerinden giriş yaptığınız web sitelerinin adreslerini ve sertifikalarını mutlaka kontrol edin. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayın ve bankanıza bilgi verin.

Cep telefonlarınıza yüklemek istediğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indiriniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz, size gelen SMS’ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir.

Antivirüs kullanıyor musunuz?

Hem cep telefonunuzda hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüs yazılımınız yoksa, sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Internet bankacılığı kullandığınız cihazlarınızı korumak için güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanın.Daha fazla bilgi almayı asla ihmal etmeyin, sadece riskleri ve önlemleri bilirseniz güvende olabilirsiniz.

Hemen Başvur Müşterimiz Ol Hemen Raporunu Al
Online Kredi Online Kredi Kurumsal Online Kredi Rehberi Gizlilik ve KVKK Politikalarımız

Bilgi Toplum Hizmetleri | Gizlilik ve Güvenlik Politikası
Kişisel Verilerin Korunması | © Copyright 2021 Online Kredi A.Ş.